Zbraně bez zbrojního průkazu

Pokud nevlastníte zbrojní průkaz, ale přesto chcete mít střelnou, plynovou, nebo expanzní zbraň pro zábavu, či na obranu, rádi vám ji pomůžeme vybrat z těchto možností.

Plynovky (expanzní zbraň):
Jedná se o zbraně kategorie D, tudíž volně prodejné od 18-ti let. Většinou jsou vzhledem totožné se známými modely zbraní na klasické náboje, což je jejich výhoda, pokud chcete útočníka zastrašit samotnou existencí zbraně. Většinou se pro ně používají náboje s pepřovou, nebo slzotvornou náplní.

Flobertky:
  Flobertky jsou zbraně používané převážně pro zábavnou střelbu na terč. Patří do kategorie D, takže také volně prodejné od 18-ti let. Hlavní rozdíl od „ostrých“ zbraní je ve sníženém výkonu, který má limit 7,5 Joulu energie střely u ústí hlavně.

Derringery perkusní:
Jedno, nebo dvouranné perkusní pistole. Pro mnoho lidí je překvapením, že tyto zbraně také patří do kategorie D, tudíž si je pro zábavu, případně na obranu může koupit každý, kdo dosáhnul 18-ti let věku.

Vzduchovky:
Zná je asi každý z pouťových střelnic. Ovšem rozdíl mezi těmito vzduchovkami a těmi, které máme také v nabídce je veliký. Dnešní moderní vzduchovky mohou mít (a reálně mají) dle zákona až 16 Joulů úsťovou energii střely. Montujeme na ně optická miřidla a další doplňky, jako na střelné zbraně.